Bude-li titul, půjde Julia po kolonádě v plavkách

V sejfu má dvě stříbra z basketbalových mistrovství Evropy kadetek, sahala po bronzu na světovém šampionátu U17, patřila do All-Star velkých turnajů a je tahounkou náctiletých reprezentačních výběrů. I proto bylo už nějakou dobu horkým předmětem zájmu, na co budou její schopnosti stačit mezi dospělými. Realita ovšem předčila veškerá očekávání…

Julia Reisingerová je v pouhých 17 letech – ve své první sezoně v Bonver ŽBL – top skórerkou soutěže s průměrem 21,8 bodu a výhradně českou a velmi mladou skvadru BA Karlovy Vary tlačí až k branám play-off. Jako druhá nejužitečnější hráčka, šestá doskakovačka (7,2) a nejlepší v získaných faulech (7,5). A to přitom točí až 21. nejdelší minuty ligy s průměrem necelých 29.

Nadcházející víkend pak lídra komety ŽBL čeká první velká výzva mezi ženami – semifinálový duel pohárového Hyundai Final 4 na domácí půdě, před zraky mnoha rodinných příslušníků a přátel. Na druhé straně palubovky v Hale míčových sportů však bude v neděli v 17 hodin stát obrovsky silný protivník – DSK Basketball Nymburk. A ten už dopředu vyhlásil, že hlavním objektem zájmu jeho obrany bude právě dcera střelecké rekordmanky domácí ligové historie Petry Reisingerové.

„Jsem připravená na to, že se na mě týmy hodně připravují, ale myslím, že holky dokážou hrát i beze mě. Všechno tak nezáleží jenom na mně,“ odmítá potvrdit svou důležitost 194 vysoká pivotka, která ve vzájemném souboji Nymburku na jeho půdě nasázela 21 bodů a 11krát si vynutila faul. Její celek však tento duel i ten z úvodu sezony na domácí palubovce s favoritem ztratil. Jak to tedy bude vypadat v neděli?

„Jsme nejméně zkušený a nejmladší tým na turnaji, proto za nás bude rozhodovat hlavně bojovnost a chuť do hry. A musíme si dát pozor na to, aby se Nymburk nedostal do jednoduchých střel z dálky a hlavně abychom nedovolily jeho pivotkám se nějak extrémně rozehrát,“ odpovídá Julia.

Cílem varské BA na Final 4, do něhož jde podle posledních informací kompletní, má být restart sezony.
„Chceme se tímhle turnajem hlavně znovu chytit, protože v poslední době se nám moc nedaří a nedokážeme se držet své hry. Potřebovaly bychom se tedy dostat zpátky k tomu, co jsme hrály v první části sezony,“ přeje si reprezentantka, která má jasno v tom, co by znamenal úspěch v semifinále i v případném finále:

„Výhra s Nymburkem by pro nás byla zázrakem a vítězství v poháru super zázrakem.“

Turnaj v lázeňském městě pro ni bude spojený s mnoha emocemi. Pochází odsud její slavná máma a na ligové zápasy jí teď přichází fandit i celý rodinný klan. Skoro tak jde předvídat, co by pro teenagerku představoval případný titul, který by byl prvotřídní senzací a zároveň i první dobytou trofejí v historii klubu.

„První rok v ŽBL a hned vyhrát pohár by pro mě bylo něco neuvěřitelného! Samozřejmě bych tak mezi dospělými získala svou první trofej.“

A potom by následovala i náležitá oslava s jedním extra bonusem.

„Prošla bych se po karlovarské kolonádě v dresu, nebo v plavkách – a s pohárem v ruce,“ zasměje se Julia. A pro jistotu – kdyby k tomu náhodou došlo – ještě dodá: „Nic by se ale nesmělo natáčet.“

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *