Beksa za vteřinu dvanáct urvala postup

Favorita byste v souboji domácí Beksy s Medvědy z Kolína hledali těžko. Pro pardubické basketbalisty hovořila domácí palubovka a bouřlivá podpora obecenstva v zádech. Kolínští ale drželi dvouzápasovou šňůru vítězství nad svým dnešním soupeřem.

Lepší vstup do utkání zaznamenal Kolín, který si jako první vypracoval mírné vedení. Domácí ale v úvodu držel střelecky Josef Příhonský. Tomu na druhé straně zdatně sekundoval Bojan Bakić, kterému bylo jedno, zda zakončuje z postupného útoku nebo z rychlého kontru. Domácí předváděli atraktivní basketbal okořeněný smečemi či bloky. Hosté si ale přesto udrželi mírné vedení.

To se Bekse podařilo zlikvidovat až zkraje druhého dějství, ale Kolín nechtěl dát kůži zadarmo. Klub, pro který je už samotná účast v Hyundai FINAL 4 svátkem, přijel podpořit početný fanklub, a tak se jim Medvědi chtěli odvděčit bojovným výkonem. A to i ve chvílích, kdy je Beksa drtila rychlými protiútoky a dunky Kamila Švrdlíka. Domácí se ale nedokázali utrhnout na významný bodový odstup, a tak i po přestávce bylo vše otevřené.

Platí to dvojnásob, když se zápas vyvíjí v takových vlnách jako dnes. Domácí zkraje druhého poločasu navýšili vedení na deset bodů, ale pak začali ztrácet míče a neproměňovat pozice v útoku. To bylo voda na mlýn Medvědům, kteří během několika málo okamžikům díky rychlým protiútokům skore opět vyrovnali. Přetahovaná o každý bod mohla začít.

Karta se zcela obrátila. Kolín hrál v obrovské euforii a dokázal skórovat i z velmi krkolomných pozic. To k domácím se štěstí otočilo zády, a tak to byli Medvědi, kdo tentokrát získal devítibodový náskok. Bekse už nezbývalo moc času, navíc když Hunt vykouzlil další trojku. Zlomit zápas na stranu domácích se snažil Pandula, ale Medvědi měli svého Hunta. Poslední slovo si ale vzala Beksa. Nečas s Wallem skórovali a Autrey si připsal dva veledůležité zisky, které pomohly domácím zvítězit o jediný bod a postoupit do zítřejšího finále.

 

BK JIP Pardubice – BC GEOSAN Kolín 81:80 (19:22; 47:39; 60:62)

Švrdlík 22, Autrey 16, Wall 14, Pandula 10, Nečas a Půlpán po 6, Příhonský 5, Kotas 2 – Skinner a Bakić po 13, Hunt a McEachin po 11, Machač 10, Glover, Ličartovský a Horák po 6, Vocetka 4, Aušprunk 0
TH: 18/11 – 18/13
Trojky: 6 – 7
Doskoky: 35 – 44
Zisky: 6 – 5
Ztráty: 12 – 15
Asistence: 21 – 16
Fauly: 21 – 24

 

Tomáš Bartošek, BK JIP Pardubice: „Ta koncovka byla o štěstí, vůli, bojovnosti a srdci. A taky o hrozně malých detailech. K nám se v úplném závěru to štěstí přiklonilo. Dokázali jsme tam vybojovat odražené míče, Radek Nečas měl jeden důležitý dopich. Při posledním kolínském útoku jsme využili bonusový faul a závěrečnou akci už jsme dokázali ubránit. To co se nám nedařilo ve třetí čtvrtin , kdy se k nám neodrážely míče, padaly nám z rukou, a Kolín z toho skóroval, tak v závěru jsme tyhle míče dokázaly urvat.“

 

Predrag Benáček, BC GEOSAN Kolín: „V posledních pěti minutách jsme měli 7 ztrát. Vlastně i náš poslední útok skončil ztrátou. Když jsme se dostali na plus 9, hráči se zalekli vítězství. Je to velká škoda, že jsme nevydrželi až do konce. Samozřejmě Pardubice vyhrály zaslouženě a já jim gratuluju k postupu, myslím si ale, že posledních pět minut jsme jim hodně pomohli.“

 

Partnerstrip_Black_FINAL 870

 

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *