Náměstkyně primátorky Ivana Hemerková: Rozhodující pohárové zápasy jsme tu ještě neměli

Vážení příznivci basketbalu,

 

už od roku 2004 se v Prostějově hraje basketbal na nejvyšší úrovni a naše družstvo je tradičním účastníkem nejvyšší soutěže. Hala Sportcentra DDM v minulých letech v pěti případech hostila ligová finále, hrály se zde zápasy evropských pohárů a fanoušci měli možnost vidět na vlastní oči velké české i evropské hvězdy.

 

Rozhodující duely pohárové soutěže jsme v Prostějově ještě neviděli a jsem ráda, že to již nebude platit. Utkání v nichž jde o všechno jsou pro fanoušky nejzajímavější. A v naší hale uvidíme hned čtyři takové duely ve dvou dnech. Jsem přesvědčená, že zápasy budou nabité emocemi, extrémním nasazením a špičkovými výkony. Přesně tak, jak to má na sportovních kolbištích být.

 

V našem městě se špičkové akce v nejrůznějších sportech pořádají tradičně. Ať už jde například o tenisové mistrovství světa do 14 let, mužský turnaj UciCredit Czech Open, Mezinárodní dráhový mítink Memoriál Otmara Malečka v cyklistice nebo zápasy volejbalové Ligy mistryň. Prostějovské kluby a oddíly vždy zvládli své pořadatelství na jedničku a věřím, že to bude platit i v případě pohárové soutěže v basketbale.

 

Prostějov je tradičně otevřený všem aktivitám. Právem je nazýván městem sportu. Vedení města se snaží maximálně podporovat snahy rekreačních i profesionálních oddílů a máme radost z dosažených výsledků. Myslím, že na ně můžeme být pyšní. Z tohoto pohledu bych si pochopitelně přála, a snad mi to hráči hostující týmů odpustí, aby basketbalisté našeho klubu prožili úspěšný turnaj.

 

Všem hráčům přeji v průběhu finálového turnaje optimální sportovní formu a divákům skvělé zážitky z dramatických zápasů.

 

 

Mgr. Ivana Hemerková

náměstkyně primátorky Statutárního města Prostějov

 

Prostejov

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *