Nymburk sebral Pardubicím šanci na obhajobu

ČEZ Basketball Nymburk jako vládce české basketbalové scény a BK JIP Pardubice jako obhájce titulu v Českém poháru a jediný tým, který dokázal letos na domácí scéně na Nymburk vyzrát. Oba navíc jako jediní hájili barvy českého basketbalu na evropské klubové scéně. První semifinále Hyundai FINAL 4 slibovalo zajímavou podívanou.

Nymburk do utkání vlétl ve velkém stylu. Svou pevnou obranou nutil pardubické basketbalisty ke ztrátám, že kterých vyrážel do rychlých protiútoků. Vypadalo to, že český hegemon posledních let se na zápas proti jedinému svému letošnímu přemožiteli na českých palubovkách velmi dobře připravil. Mohl si tak užívat až dvanáctibodové vedení.

Jenže jakmile na chvíli povolila koncentrace nymburský, Pardubice využily šanci a jaly se svou ztrátu stahovat. Pomáhala jim v tom výborná exekuce trestných hodů. V poločasem plném osobních chyb jich pardubičtí basketbalisté měli k dispozici 18 a pouze jednou minuli. I díky tomu se dostali až na dostřel jediného bodu.

Chleba se tak začal lámat až po změně stran, kdy se Nymburku podařilo své tříbodové poločasové vedení opět navýšit až na dvojciferný počet. Pardubice nadále trápily ztráty a když už se dostaly do zakončení, tak jim míč z obroučky vyskakoval. Přesto dokázal obhájce titulu z Českého poháru ještě vykřesat jiskru naděje při snížení na šest bodů.

To ale bylo vše, na co pardubickým basketbalistům zbyly síly. Ve statisticky velmi vyrovnaném utkání se z vítězství a především postupu do finále Hyundai FINAL 4 raduje ČEZ Basketball Nymburk, který si dokázal více vážit míče a využít individuálních výkonů, především Bryona Allena, který jako jediný překonal hranici 20 bodů.

 

BK JIP Pardubice – ČEZ Basketball Nymburk 63:74 (16:23; 39:42; 55:67)
Wall 10, Pandula 9, Kohout a Autrey po 8, Burnett 7, Švrdlík 6, Půlpán 5, Kotas a Nečas po 4, Škranc 2 – Allen 22, Sant-Roos 16, Welsch 11, Lawrence 7, Benda a Simpson po 6, Kříž 4, Hruban 2, Peterka a Holt 0
TH: 22/19 – 21/12
Trojky: 4 – 4
Doskoky: 45 – 43
Zisky: 4 – 11
Ztráty: 21 – 15
Asistence: 9 – 11
Fauly: 18 – 23

 

Levell Sanders, BK JIP Pardubice: „Byla to kombinace několika faktorů, ať už jsou to ztráty, obranný doskok nebo neproměněné otevřené střely, kterých jsme měli dost. Věděli jsme, že proti týmu, jakým je Nymburk nemůžeme na půlce ztrácet míče. Prohráli jsme o 11 bodů a já nevím, kolik bodů jsme obdrželi po ztrátách, ale je to určitě hodně.“

 

Ronen Ginzburg, ČEZ Basketball Nymburk: „Hráli jsme proti dobrému týmu. Nevím, jestli si to uvědomujete, ale Pardubice jsou dobrým týmem i v evropském měřítku. V prvním poločase nás trápily na útočném doskoku a měly k dispozici hodně trestných hodů. Do druhého poločasu jsme změnili pár věcí v obraně. A to byl důvod. V šatně jsme se o tom hodně bavili. Pardubice měly moc útočných doskoků a museli jsme zastavit jejich tříbodovou střelu. Vylepšili jsme obranu 1 na 1 a doskok. Pak neměly Pardubice tolik šancí na trestné hody.“

Comments are closed.