Opava s 19 trojkami do Final Four!

Královští sokoli před čtvrtfinále Českého poháru věděli jedno – při dvojnásobném oslabení domácí Opavy pod košem (o Bujnocha s Gniadkem) si musí pohlídat především trojkový oblouk. Když zápas skončil, bilance Slezanů odtud byla 42/19! Tolik zásahů žádný celek nevyprodukoval ani ve 20 kolech Kooperativa NBL. A je tak nasnadě, že Slezané si postup do Hyundai Final Four nenechali uniknout – díky velkolepé druhé půli ovládnuté 63-34 zvítězili 108-72, což značí už třetí inkasovanou stovku Kingspanu za poslední čtyři utkání včetně ligy.

V Opavě Hradec vyhrál jen 1. čtvrtinu (19-25), kdy Opava trefila pouze dvě trojky z ruky Šiřiny, který v této desítce vsítil 12 bodů, z toho 11 v kuse během 4 minut. Ve druhém dějství už se k němu přidali další 4 domácí trojkaři, včetně dvouzásahového mladíka Štěpánka a tým se s bilancí 18/7 i s převahou bodů z druhých šancí (12-4) vyhoupl do poločasového vedení 45-38, když soupeři se z trojek vůbec nedařilo (9/1). A po změně stran už si domácí odmítli dělat jakékoli potíže – prvních 5,5 minuty 3. čtvrtiny se 4 ztrátami Sokolů vyhráli 22-2, když 3 trojky poslal do obruče Švandrlík a 2 Šiřina, a za stavu 67-40 bylo rozhodnuto.

V domácím dresu kraloval Šiřina, který proměnil všech 7 trojkových pokusů a 29 bodů obalil za necelých 27 minut i 5 asistencemi a 5 doskoky. Další rozehrávač Kouřil se za 24 minut zviditelnil 15 body a 10 asistencemi, power forward Kvapil 12 body a 16 doskoky za necelých 21 minut, forward Štěpánek 18 body a snajpr Švandrlík 15 body s trojkami 10/5. Za Hradec byli údernější jen Marquardt (12), Ondřej Peterka (11) a Andres (10). Opava vystřelila o 12 střel víc, z trojek vládla 19-3, z druhých šancí 17-8, z brejků 23-11 a ve ztrátách byla lepší 9 ku 16.