Semifinále nabízí prostor pro odvety za ligu

Los Hyundai FINAL 4 si se čtyřmi nejlepšími celky letošního ročníku Českého poháru mužů opět zašpásoval. Ne, starou dobrou dvojici Pardubice a Děčín tentokrát nechal v semifinále milosrdně od sebe, ale první den finálového turnaje nabídne příležitost k odplatám.

 

V pardubické hale Dašická se v pátek a sobotu 12. a 13. února rozhodne o pořadí na prvních čtyřech místech v letošním ročníku Českého poháru mužů. O postup do finále budou nejprve ve vzájemném souboji usilovat BK ARMEX Děčín a BK Opava. Páteční zápas s úvodním rozskokem v 17 hodin slibuje vyrovnanou bitvu. Vedoucí celek Kooperativa NBL navíc ve víkendovém klání padl na opavské palubovce rozdílem jediného bodu. Válečníci budou chtít po loňském roce stříbrném, kdy brali druhé místo v poháru i v lize své historicky nejúspěšnější období také pozlatit. Slezanům se však pomalu vyprazdňuje marodka a hejich už tak silná sestava začíná nahánět strach každému ligovému celku.

 

Také druhá dvojice slibuje zajímavý příběh. Domácí BK JIP Pardubice budou o kýžený postup bojovat od 20 hodin s nováčkem v závěrečném turnaji BC GEOSAN Kolín. Nečeká je však nic jednoduchého. Středočeši v přímém souboji o postup do Hyundai FINAL 4 na domácí půdě nedali šanci obhájcům pohárového titulu z Prostějova. Pardubice navíc na Kolín nemají dobré vzpomínky, protože v posledním vzájemném utkání také na Dašické Beksa Kolínu podlehla.

 

Z řádků napsaných výše je patrné, že favorita lze hledat jen těžko. Všechny týmy pojedou do Pardubic s cílem odvážet si zlato. O tom, kdo na něj nakonec dosáhne, bude jasno v sobotu 13. února. Finále začíná v 19 hodin. O tři hodiny dříve mu předchází bitva o bronz.

 

Partnerstrip_Black_FINAL 870

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *