Válečníci po mega obratu do Hyundai Final Four

Válečníci se zdáli být na domácí půdě už na hraně zlomení. Po vyrovnané první čtvrtině čtvrtfinále Českého poháru, kdy je proti skvěle trojkujícím Turům (6/5) ještě 11 body držel Carlson, se do půle propadli do deficitu 35-45. To udeřily svitavské mladé pušky a za stavu 45-57 15:30 do konce utkání už se zdánlivě blížilo opakování dva dny starého scénáře tuřího triumfu v Ústí.

Jenže v ten okamžik se cosi zlomilo. A Východočechy to stálo zápas. V následujících osmi minutách ztratili sedm míčů, domácí oproti tomu ani jeden a vedeni Autreym po pěti trojkách nastavili šňůru 27-5, která je posunula k rozhodnému obratu na 72-62. Děčín už pak zápas dovedl k vítězství 86-74, když druhou půli ovládl 51-29, a stal se prvním postupujícím do Hyundai Final Four v Novém Jičíně.

Jeho šiky vedli Autrey (21+6 asistencí a 6 doskoků, trojky 9/5), Carlson (16+6 zisků) a Pomikálek (15). Jejich tým kraloval především v počtu ztrát (6-22, trio hostů O´Brien, Puršl, Aiken spolu 13), měl o 16 střel víc a přestřílel hosty z trojek 13-9. Tury sytili O´Brien (16+10 doskoků), Puršl (14), Aiken (12) a Marko (11).