Válečníci s Tury o Hyundai Final Four

Český pohár mužů dospěl už do čtvrtfinálového kola, kde se v úterý od 18:00 jako první představí dvě těžké váhy, jež se aktuálně dělí o druhé místo v lize. Děčín doma hostí svitavské Tury a v třaskavém střetu půjde už o postup do novojičínského Hyundai Final Four. Východočechy po velkém nedělním ligovém lupu v Ústí čeká druhý těžký duel na severu během 48 hodin a není jasné, v jakém stavu budou křídelník a top skórer Turů O´Brien a power forward Kovář laborující se zraněním ramena.

Tým je ovšem ve vynikající formě a fanoušci tak mohou očekávat vysoce atraktivní duel. Jeho magnetismus a zejména motivaci Válečníků v něm vedle samotného postupu ještě znásobí to, že Svitavy je loni vyřídily jak v duelu o pohárový bronz, tak později ve čtvrtfinále NBL a navrch vyhrály i oba ligové souboje v základní části letošní sezony. Děčínská touha přerušit tuto trvající nadvládu soupeře tak bude dosahovat mezních hodnot.

ARMEX posledních 8 ligových zápasů nešel pod 41 doskoků, jimiž nejvíc nahrazuje velmi kolísavé procento střelby. Vyhrál však už 5 bitev v řadě, z toho tři venku a musí se cítit připraven, navíc už možná i s power forwardem Krakovičem. Svitavy mají rovněž šňůru 8 utkání s nejméně 40 doskoky, navíc si drží lepší obranu i útok než soupeř, dolů tlačí ztráty a sedmkrát z posledních 9 zápasů vysázely aspoň 10 trojek.

„S Tury máme nevyřízené účty a motivace uspět bude veliká pro oba celky, protože vítěz bere účast ve Final Four, takže doufám, že dorazí hodně našich fanoušků a pomohou nám k vítězství. Čeká nás těžký soupeř, jehož tým výborně řídí rozehrávač Marko, a dobře hrají i O’Brien, Slezák a další. Musíme eliminovat silné stránky soupeře a pokusit se zužitkovat domácí prostředí,“ podotkl před bitvou kouč Děčína Pavel Budínský.

Comments are closed.