I obhájce míří do Nového Jičína

Dokud oslabeným kolínským Medvědům (bez guarda Šafarčíka a podkošových mužů Pajoviče a Thompsona) pršely v první půli trojky, po šesti zásazích se ve čtvrtfinále Českého poháru drželi na nymburské palubovce ještě po 13 minutách na velmi přijatelném skore 35-29. Do konce poločasu už se jim však urodila jen jedna další trefa a kompletní obhájce trofeje mezitím během 2,5 minuty vystřelil pod taktovkou Vyorala do trháku (49-29) plného dunků a dalších snadných zakončení.

V poločase při drtivé převaze na doskoku (30-11), z druhých šancí (18-4) a z brejků (20-1) vedl 58-35, aby poté dochvátal k vysoké výhře 118-66, zajišťující postup do Hyundai Final Four v Novém Jičíně (9.-10. února). Jeho los se uskuteční tento pátek v 10 hodin a bude vysílán živě na facebookovém profilu ČBF. Třemi dalšími účastníky turnaje budou BK Děčín, BK Opava a BK Olomoucko.

Nymburk Medvědy rozdrtil na doskoku (58-27, v útoku 20-7), v bodech z druhých šancí (30-4), z brejků (37-13) a vůbec nejvíc zpod koše (68-22). Celkem měl o 22 střel víc a jeho řady střelecky vedli Hruban (25), Martin Peterka, Jaromír Bohačík (po 15), Benda (13), Kříž a Vyoral (po 12). Kolín měl jen dva dvojciferné skórery – Purifoye (17) a Waltona (16).