Tuři berou svůj druhý pohárový bronz


Druhý zápas ve druhém dni a navíc nutnost vypořádat se se semifinálovým neúspěchem. To byl ve zkratce program Opavy a Svitav. Utkání o třetí místo na Hyundai FINAL Four mohlo začít. Sice s menším odpočinkem pro Svitavy, ale i tak Východočeši vstupovali do zápasu jako mírný favorit.

Proti Opavě hovořil podkošový nepoměr obou sestav navíc ještě zvýrazněný o absenci Martina Gniadka. Toho do zápasu nepustila viróza. Musíme ještě připomenout včerejší zranění Luďka Jurečky, který dnes také nemohl zasáhnout do zápasu. Podkošový prostor tak měl jednoznačného vládce. Svitavský Dodd rozdal během první pětiminutovky tři bloky. Opava se tak uchýlila ke střelbě za tři body. Jenže plzeňské koše jako by Slezanům nevyhovovaly. Až osmá trojka našla svůj cíl. Byly to z rukou Dragouna první opavské body v zápase.

Svitavy vycítily, že soupeř je nalomený a moc mu nepomohly ani dva oddechové časy netradičně použité už v prvních osmi minutách. Tuři tak vytvářeli neustálý tlak na rozehrávku Opavu vysunutou obranou. Brzké zisky podpořily svitavskou ofenzivní explozi. Už tak zdecimovaný opavský kádr postihla další rána, když držíc se za koleno odkulhal Zbránek. I tak opavští basketbalisté zkusili na konci poločasu vykřesat trochu naděje.

Povedlo se jim to díky dobrému pressingu. Najednou mohlo jejich manko klesnout pod deset bodů. Jenže Svitavy uhájily pohodlnější poločasový polštář. Po změně stran ale opavské povstání rychle skončilo. Svitavy si soustředěným výkonem pohlídaly začátek druhého dějství. Z dálky se rozstřílel reprezentační pivot Šimon Puršl a trenéra Pivodu tak nemusely trápit ani čtyřfauloví Crandall, Marko, Kotásek či Slezák.

Stejné drama jako v posledním ligovém střetnutí tak dnešní zápas nenabídl. První, natož druhé prodloužení zůstalo v nedohlednu. Bronz bez větších problémů tak berou Svitavy.

BK Opava – DEKSTONE Tuři Svitavy 77:97 (16:31; 38:54; 55:76)
Švandrlík a Bukovjan po 19, Dragoun 9, Bujnoch 7, Slavík a Klečka po 6, Šířina 5, Štěpánek 4, Kurečka 2, Zbránek 0 – Puršl 17, Kovář 16, Slezák 14, Kotásek 13, Crandall 12, Dodd 8, Jelínek 7, Marko 6, Hlobil 4, Svojanovský 0
TH: 37/23 – 20/18
Trojky: 8 – 11
Doskoky: 36 – 52
Zisky: 15 – 7
Ztráty: 11 – 20

Lukáš Pivoda (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „Neřekl bych, že dnes šlo všechno podle plánu, ale chtěli jsme medaili a šli si za ní. Samozřejmě utkání bylo ovlivněné spoustou zranění na naší straně i na straně Opavy, během zápasu se bohužel soupeři zranili další dva hráči a asi to nemělo takový náboj, jaký by od toho všichni čekali. Na to se ale historie neptá a my jsme za to třetí místo hrozně rádi. Je to zadostiučinění a ocenění naší dosavadní práce. Zároveň je to motivace do zbytku sezony. My si dali za cíl získat medaili v lize i v poháru. První úkol jsme splnili, uvidíme, jak se bude dařit dál. Hlavně se musíme uzdravit a pak to bude zase vypadat jinak. K našemu stylu hry totiž potřebujeme širokou rotaci. O´Brien a Stamenkovič by se měli vrátit po reprezentační pauze a Matěj Svoboda podstoupí ještě jednu magnetickou rezonanci.“

Comments are closed.