Do Final-4 v Plzni míří i Tuři

Druhé východočeské derby v pěti dnech mělo podobné vyznění, jen domácí Svitavy na rozdíl od ligového střetu nedopustily ve druhé půlce drama jako v sobotním utkání NBL a ve čtvrtfinálovém duelu Českého poháru si jako třetí celek zajistily postup do Hyundai Final-4, když o rozehrávače Půlpána oslabenou Beksu rozdrtily 100-65.

O všem podstatném se rozhodlo už v první čtvrtině (30-15), v níž domácí udeřili ze všech pozic včetně trojek i útočných doskoků a po třech ztrátách lídra hostů Vyorala vyskočili už za 6 a půl minuty do vedení 25-8. Tuři po první čtvrtině měli dvakrát víc doskoků, z druhých šancí vládli 7-0, z pole byli lepší o 19 procent a výrazně jim nevadily ani dva fauly klíčových opor Marka s O´Brienem. Rozehrávač Marko sice do půle kvůli třem faulům odehrál jen 8 minut, ale jeho tým i tak vedl 55-40, a byť domácí dirigent už po 23 minutách nabral i 4. faul, Tuři i s Crandallem či Kotáskem u kormidla udrželi díky svým dlouhým dvojciferné vedení i ve třetí čtvrtině. A ve čtvrté už naprosto kralovali.

Z šesti dvojciferných střelců vítězů byli nejlepší Kovář (18), Crandall (15+7 asistencí) a O´Brien (15), z pole jen 31procentní hosty držel jen Vyoral (25, TH 12/11 ze 7f+). Tuři měli největší převahu zpod koše (40-22) a z trojek (11-7).