Kolín se bil statečně, do Final-4 jde Nymburk

Obhájce trofeje zkompletoval kvartet postupujících do Hyundai Final-4 Českého poháru, jejž 14. a 15. února pohostí Plzeň. Nymburk i bez rozehrávače Dixona, křídla Pumprly a power forwarda Daltona dobyl ve čtvrtfinále palubovku až do konce se nevzdávajících kolínských Medvědů 80-92 a doplnil trio postupujících USK, Opavu a Svitavy. Los závěrečného turnaje bude tento pátek ve 14:00 živě přenášet facebook @ceskybasketbal.

Nymburk měl sice lepší start (6-13), ale po prostřídání poklesla celková intenzita jeho hry a pak už celý první poločas ponechával domácí beztrestně doskakovat v útoku a skórovat zpod koše, čímž místy už testoval trpělivost a toleranci kouče Amiela. Kolín jen v první čtvrtině získal 8 útočných doskoků a ze 16 bodů 14 docílil zpod koše. Nymburk pak míjel i zakončení zpod obruče, a když domácí začali přidávat i trojky, udrželi se – navzdory řídkému využívání druhých šancí (útočné doskoky 13-11, body z nich 7-10) – při maximální bojovnosti v útoku i obraně až do poločasu na vyrovnaném skore (40-42).

Ve třetí čtvrtině už však Nymburk přepnul do módu Liga mistrů, zaktivizoval ruce i nohy v obraně a pod vedením Jaromíra Bohačíka vyskočil už po 4 minutách do trháku 40-56, který byl pro utkání fatální. Medvědi se poté vzpamatovali a drželi se až do konce kolem rozdílu 10 bodů, čímž favorita stále nutili být ve střehu, ale do skutečného nebezpečí už soupeře nedostali.

Vítěze vedli Hankins (22+9 doskoků, z pole 10/10), Hruban (17), Bohačík (13+7 doskoků, 6 asistencí) a Kříž (10), domácí Granič (18), Durham (15), Dlugoš (14, trojky 5/4) a Igrutinovič (12). Nymburk vsítil víc dvojek (22-29) a také si výrazněji pomohl z druhých šancí (7-19 z útočných doskoků 14-21).