Nymburk splnil roli favorita a vyhlíží finálového soupeře

Semifinálové střetnutí v Hyundai FINAL Four mezi BK Olomoucko a ČEZ Basketball Nymburk slibovalo ofenzivní podívanou. Tento „závazek“ plnil především obhájce celkového prvenství v Českém poháru ČEZ Basketball Nymburk. Středočeši splnili roli papírových favoritů a nekomplikovali si cestu do zítřejšího finálového klání.

Olomoucko vstoupilo do utkání s odhodláním porvat se o finálovou účast, ale už první minuty ukázaly, jakým směrem se bude zápas ubírat. Hanákům se nedala upřít snaha, ale sami se sráželi vlastními chybami. V útoku páchali zbytečné ztráty a často lovili míč z pozic, ze kterých se prostě nedalo zakončit.

Nymburk stále držel vysoké tempo a nepolevoval ani pod dojmem vysokého náskoku. Ten se v poločase vyšplhal až na 20 bodů. Svěřencům trenéra Amiela se podařilo přibrzdit hlavní ofenzivní komando soupeře, když se prosazoval prakticky pouze Palyza. Douglas s Dunansem zaostávali za výkony, které je zdobí v Kooperativa NBL.

I když bylo o výsledku prakticky rozhodnuto a oba týmy hrály s vědomím zítřejšího těžkého utkání, tempo zápasu nepolevovalo. Oba trenéři prostřídali sestavy, aby zátěž rozložili mezi více hráčů. Olomoucko šetřilo své trumfy na nedělní střetnutí a zkusilo na Nymburk nasadit zónovou obranu s téměř českou sestavou na hřišti.

V nymburském dresu dostal šanci na delší časový úsek mladý Filip Novotný a nenaložil s ní rozhodně zle. Olomoucko svým výkonem donutilo trenéra Nymburka vzít si dvakrát oddechový čas. Ne že by snad po snížení náskoku pod 20 bodů čtyři minuty před koncem měl strach o celkové vítězství, ale potřeboval svým borcům připomenout, že ještě není konec. I tak ale Nymburk neměl s dotažením zápasu do vítězného konce žádný problém.

 

BK Olomoucko – ČEZ Basketball Nymburk 81:99 (17:34; 35:55; 55:81)
Palyza 12, Váňa a Dedek po 11, Mikulič 8, Goga, Dunans a Norwa po 7, Pelko 6, Sehnal 5, Sychra 4, Douglas 3 – Myers 18, Bohačík 13, Peterka 12, Wright 11, Pumprla a Davis po 8, Lawrence a Vyoral po 7, Benda a Hruban po 6, Novotný 2, Kříž 1
TH: 25/16 – 31/25
Trojky: 11 – 6
Doskoky: 29 – 36
Zisky: 7 – 11
Ztráty: 14 – 10
Asistence: 21 – 14
Fauly: 25 – 19

 

Predrag Benáček, BK Olomoucko: „Nemyslím, že ten výsledek je velkým zklamáním. Nymburk byl favoritem a předvedl to, co všichni čekali. My jsme si sice přáli, abychom trochu víc zlobili a případně i vyhráli, ale první čtvrtina rozhodla, hlavně její druhá část, kdy Nymburk ujel na skoro dvacet bodů rozdílu, a s tím už se pak nedalo hrát.“

 

Oren Amiel, ČEZ Basketball Nymburk: „Ve chvíli, kdy jsme si více méně zajistili vítězství, jsme dali šanci mladým hráčům a těm, kteří toho zase tolik nenahráli. Oba týmy hrály se sestavami, které pro ně nejsou zase tak běžné. Je to v tu chvíli o mentálních schopnostech. Bavili jsme se už během zápasu, že v té chvíli chceme hlavním hráčům dát více času na odpočinek. V obraně pro nás bylo klíčové pokrýt Palyzu. Myslím, že jsme na něm odvedli dobrou práci. Má skvělou sezonu, hodně se zlepšil. Ubránit ho, to byl klíč k dnešnímu zápasu.“

 

 

Comments are closed.