USK útočí na zápis do kroniky. Nechci ale Opavu moc nabuzovat, říká Ondřej Sehnal

Bylo mu čtrnáct, když tehdy bronzový USK Praha naposledy vystoupal až do výšin Final Four Českého poháru. O to víc si nyní v klubu váží toho, že se do závěrečného turnaje probili, po 21bodovém čtvrtfinálovém sestřelu Olomoucka na jeho půdě. „Celý klub to bere jako úspěch. Konečně jsme se vrátili tam, kam, doufám, USK patří, tedy mezi domácí elitu. Semifinále s Opavou tak nebude všední zápas a my ho chceme vyhrát,“ podotkl rozehrávač basketbalistů pražského celku Ondřej Sehnal před semifinálovou bitvou, již oba týmy svedou v pátek 14. února (16:00) v hale plzeňské Lokomotivy. Ta bude celý podnik hostit.

Když už jsou Sovy v Hyundai Final Four po tak dlouhé době, mladý dirigent si před losem usilovně přál, aby se vyhnuly favorizovanému obhájci trofeje z Nymburka. „Navíc Opavu jsem chtěl, protože pro nás je při herním stylu obou týmů nejhratelnější. Všichni jsme si ji tak přáli,“ odkazuje mimo jiné i k senzačnímu novoročnímu výsledku z pražské Folimanky, odkud si Slezané odvezli 30bodový výprask s jen 58 nastřílenými body.

Hratelnější soupeř možná napomůže i k jednomu významnému zápisu do klubové historie. USK totiž v rámci Českého poháru byl zatím ve finále jen dvakrát (1996 a 2001) a trofej nezískal ani ve svém zlatém období se dvěma ligovými tituly z přelomu milénia. „Já v tenhle zápis doufám,“ upíná se ke třetímu sovímu finále 22letý rozehrávač.

USK je aktuálně kompletní, což se o sestavě Slezanů říct rozhodně nedá. Oba týmy také poslední týdny potkávají zajímavá kolísání formy. Opava se po vysokých porážkách v Ústí a v Praze zvedla ke třem výhrám v řadě, aby poté padla vysoko ve Svitavách a podruhé i v Ústí na Labem. USK se zase v poslední době dokázal nebývale dobře vypořádávat s celky z vrchních pater tabulky, aby naopak rozdával slabším. Co tedy čekat od pohárového duelu s druhým týmem ligové tabulky?

„Nechci teď soupeře nabuzovat žádnými řečmi. Doufám, že Opava bude svázaná nervozitou a nám nahecování pomůže k postupu do finále. Všichni se na to moc těšíme,“ nechce mnoho mluvit reprezentant, který ve vzájemných utkáních obvykle mívá na starosti dalšího člena národního týmu a lídra Opavy Jakuba Šiřinu.

„Musíme mu věnovat větší pozornost na míči i mimo míč, protože k dnešnímu dni je to pravděpodobně hlavní kandidát na MVP ligy. Je to levák, takže při jeho obraně je oproti většinovým pravákům všechno jiné. A nesmí se mu nechat volné střely, protože tím se může chytit a dát pak i několik těžkých tref za sebou. Já se vždycky před zápasem snažím koukat na videa z minulých utkání a na náš poslední souboj se určitě podívám, protože právě Jakub v Praze dal jako jediný z Opavy větší body.“

USK první zápas této sezony v základní části Kooperativa NBL v Opavě jasně prohrál, a to i vinou 22 ztrát. Doma jich pak i přes vysokou výhru měl 21. „Pro nás byl zápas venku dost specifický, protože jsme ho dobře začali, vedli jsme o deset, jenže Opava pak na nás vlítla a ve druhé půlce nás zničila. Jde o to hrát hlavně fyzicky, nenechat se zatlačit. Když urostlý Rosťa Dragoun brání naše rozehrávače, jsou všichni silní a hlavní cíl je být fyzičtější než oni a nedovolit jim útočné doskoky, což bude klíčem k úspěchu,“ nepřímo Sehnal připomene drtivou převahu svého týmu na doskoku v domácím utkání v NBL.

Rozehrávači USK se v Opavě příliš nedařilo, doma pak zapsal 13 bodů a 9 asistencí, ale za 25 minut se také vyfauloval a navíc nabral šest ztrát. „V prvním utkání nás rozehrávače Opava bránila agresivně, takže jsme se snažili co nejdřív zbavovat míče a nechávali tvořit ostatní. Tím to bylo specifické. A doma jsem měl několik zbytečných ztrát, dostal jsem i technickou chybu. Takže jsem měl krásný pocit z výhry, ale osobně to nebylo dobré. Budu se tak snažit držet emoce víc v sobě a těm faulům a podobným věcem předcházet,“ slibuje Ondřej Sehnal.

Více informací o Hyundai Final Four včetně možnosti získání vstupenek najdete na webu final4.cz

 

Comments are closed.